Linx Technologies Inc. ANT-W63RPC1-UFL-100
ANT-W63RPC1-UFL-100
Part No.:
ANT-W63RPC1-UFL-100
Datasheet:
ShinYuaANT-W63RPC1-UFL-100.pdf
Description:
RF ANT WIFI 6GHZ FLEX UFL 100MM
Packaging:
Bag
Series:
W63RPC
RFFamily/Standard:
WiFi
FrequencyGroup:
Wide Band
Frequency(Center/Band):
2.4GHz, 5GHz, 6GHz
FrequencyRange:
2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
AntennaType:
Rigid Patch
NumberofBands:
3
VSWR:
ReturnLoss:
-10.9dB, -9dB, -12.7dB
Gain:
3.7dBi, 6.1dBi, 5.9dBi
Power-Max:
5 W
Features:
Cable - 100mm
Termination:
U.FL (UMCC), IPEX MHF1
IngressProtection:
MountingType:
Adhesive
Height(Max):
0.051 (1.30mm)
Datasheet:
ShinYuaANT-W63RPC1-UFL-100.pdf
1. How to order ANT-W63RPC1-UFL-100 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ANT-W63RPC1-UFL-100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ANT-W63RPC1-UFL-100?
Image ANT-W63RPC1-UFL-100 ANT-W63RPC1-MHF4-100 ANT-W63RPC1-100 ANT-W63RPC1-50 ANT-W63RPC1-200
Part Number ANT-W63RPC1-UFL-100 ANT-W63RPC1-MHF4-100 ANT-W63RPC1-100 ANT-W63RPC1-50 ANT-W63RPC1-200
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series W63RPC W63RPC W63RPC W63RPC W63RPC
ProductStatus Active Active Active Active Active
RFFamily/Standard WiFi WiFi WiFi WiFi WiFi
FrequencyGroup Wide Band Wide Band Wide Band Wide Band Wide Band
Frequency(Center/Band) 2.4GHz, 5GHz, 6GHz 2.4GHz, 5GHz, 6GHz 2.4GHz, 5GHz, 6GHz 2.4GHz, 5GHz, 6GHz 2.4GHz, 5GHz, 6GHz
FrequencyRange 2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz 2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz 2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz 2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz 2.4GHz ~ 2.485GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
AntennaType Rigid Patch Rigid Patch Rigid Patch Rigid Patch Rigid Patch
NumberofBands 3 3 3 3 3
VSWR 1.8, 2.1, 1.6 1.8, 2.1, 1.6 1.8, 2.1, 1.6 1.8, 2.1, 1.6 1.8, 2.1, 1.6
Power-Max 5 W 5 W 5 W 5 W 5 W
Features Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm Cable - 100mm
IngressProtection - - - - -
MountingType Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive Adhesive
Height(Max) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm) 0.051 (1.30mm)