Diodes Incorporated AP7384-33SA-7
AP7384-33SA-7
Part No.:
AP7384-33SA-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
ShinYuaAP7384-33SA-7.pdf
Description:
IC REG LIN 3.3V SOT23 T&R 3K
  • Related Categories
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
OutputConfiguration:
Positive
OutputType:
Fixed
NumberofRegulators:
1
Voltage-Input(Max):
40V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
Current-Output:
50mA
Current-Quiescent(Iq):
Current-Supply(Max):
25 µA
PSRR:
ControlFeatures:
ProtectionFeatures:
Current Limit, Thermal Shutdown
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)