Microsemi Corporation APTGT20DDA60T3G
APTGT20DDA60T3G
Part No.:
APTGT20DDA60T3G
Package:
SP3
Datasheet:
ShinYuaAPTGT20DDA60T3G.pdf
Description:
IGBT MODULE 600V 32A 62W SP3
Configuration:
Dual Boost Chopper
Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max):
600 V
Current-Collector(Ic)(Max):
32 A
Power-Max:
62 W
Vce(on)(Max)@VgeIc:
1.9V @ 15V, 20A
InputCapacitance(Cies)@Vce:
1.1 nF @ 25 V
Input:
Standard
NTCThermistor:
Yes
OperatingTemperature:
-40°C ~ 175°C (TJ)