PUI Audio, Inc. ASE02008MS-LW100-R
ASE02008MS-LW100-R
Part No.:
ASE02008MS-LW100-R
Manufacturer:
PUI Audio, Inc.
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaASE02008MS-LW100-R.pdf
Description:
SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 97DB
Packaging:
Tray
Series:
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose, Enclosure Included
FrequencyRange:
500 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
950Hz
Impedance:
8 Ohms
Efficiency-dBA:
97.00
Efficiency-Testing:
100mm
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
1 W
Power-Max:
1.3 W
PortLocation:
Top
Shape:
Rectangular
Material-Cone:
Polyacrylonitrile Butadiene Styrene (ABS)
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Wire Leads
Size/Dimension:
0.787 L x 0.787 W (20.00mm x 20.00mm)
Category:
Speakers
Datasheet:
ShinYuaASE02008MS-LW100-R.pdf
1. How to order ASE02008MS-LW100-R on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ASE02008MS-LW100-R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ASE02008MS-LW100-R?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AR027150MR-2-R AR03032MR-R ASE02008MS-LW100-R AS04004MR-N50-WP-2-R AR01032MR-2-R
Part Number AR027150MR-2-R AR03032MR-R ASE02008MS-LW100-R AS04004MR-N50-WP-2-R AR01032MR-2-R
Manufacturer PUI Audio, Inc. PUI Audio, Inc. PUI Audio, Inc. PUI Audio, Inc. PUI Audio, Inc.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Technology Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
FrequencyRange 500 Hz ~ 20 kHz 500 Hz ~ 20 kHz 500 Hz ~ 20 kHz 500 Hz ~ 20 kHz 500 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant 950Hz 950Hz 950Hz 950Hz 950Hz
Impedance 8 Ohms 8 Ohms 8 Ohms 8 Ohms 8 Ohms
Efficiency-dBA 97.00 97.00 97.00 97.00 97.00
Efficiency-Testing 100mm 100mm 100mm 100mm 100mm
Power-Rated 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
Power-Max 1.3 W 1.3 W 1.3 W 1.3 W 1.3 W
PortLocation Top Top Top Top Top
Shape Rectangular Rectangular Rectangular Rectangular Rectangular
Material-Magnet Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B
IngressProtection - - - - -
Ratings - - - - -
Termination Wire Leads Wire Leads Wire Leads Wire Leads Wire Leads
Size/Dimension 0.787 L x 0.787 W (20.00mm x 20.00mm) 0.787 L x 0.787 W (20.00mm x 20.00mm) 0.787 L x 0.787 W (20.00mm x 20.00mm) 0.787 L x 0.787 W (20.00mm x 20.00mm) 0.787 L x 0.787 W (20.00mm x 20.00mm)