Broadcom Limited ASMB-UTF0-0D20B
ASMB-UTF0-0D20B
Part No.:
ASMB-UTF0-0D20B
Manufacturer:
Broadcom Limited
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
6-SMD, J-Lead
Datasheet:
ShinYuaASMB-UTF0-0D20B.pdf
Description:
2828 TRICOLOR PLCC6 LEDS
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ASMB-UTF0
ProductStatus:
Active
Color:
Red, Green, Blue (RGB)
Configuration:
Independent
LensColor:
LensTransparency:
Diffused
MillicandelaRating:
650mcd Red, 1420mcd Green, 360mcd Blue
LensStyle:
Oval with Flat Top
LensSize:
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
2V Red, 3.1V Green, 3.1V Blue
Current-Test:
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
ViewingAngle:
110°
MountingType:
Surface Mount
Wavelength-Dominant:
620nm Red, 524nm Green, 471nm Blue
Wavelength-Peak:
628nm Red, 518nm Green, 467nm Blue
Features:
Size/Dimension:
2.80mm L x 2.70mm W
Category:
LED Indication - Discrete
Datasheet:
ShinYuaASMB-UTF0-0D20B.pdf
1. How to order ASMB-UTF0-0D20B on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ASMB-UTF0-0D20B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ASMB-UTF0-0D20B?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ASMB-UTF0-0D20B
Part Number ASMB-UTF0-0D20B
Manufacturer Broadcom Limited
Package/Case 6-SMD, J-Lead
Packaging Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series ASMB-UTF0
ProductStatus Active
Color Red, Green, Blue (RGB)
Configuration Independent
LensColor -
LensTransparency Diffused
MillicandelaRating 650mcd Red, 1420mcd Green, 360mcd Blue
LensStyle Oval with Flat Top
LensSize -
Voltage-Forward(Vf)(Typ) 2V Red, 3.1V Green, 3.1V Blue
Current-Test 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
ViewingAngle 110°
MountingType Surface Mount
Wavelength-Dominant 620nm Red, 524nm Green, 471nm Blue
Wavelength-Peak 628nm Red, 518nm Green, 467nm Blue
Features -
Size/Dimension 2.80mm L x 2.70mm W