NK Technologies AT2-010-000-FT
AT2-010-000-FT
Part No.:
AT2-010-000-FT
Manufacturer:
NK Technologies
Category:
Current Transducers
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaAT2-010-000-FT.pdf
Description:
AC TRANSDUCER 200 A, 0-10 VDC
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
ForMeasuring:
AC
SensorType:
Transformer w/Conditioning
Current-Sensing:
100A, 150A, 200A (Selectable)
NumberofChannels:
1
Output:
Ratiometric, 0V ~ 10V
Sensitivity:
Frequency:
50Hz ~ 60Hz
Linearity:
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
ResponseTime:
100ms
Current-Supply(Max):
OperatingTemperature:
-20°C ~ 50°C
Polarization:
Unidirectional
MountingType:
Chassis Mount
Category:
Current Transducers
Datasheet:
ShinYuaAT2-010-000-FT.pdf
1. How to order AT2-010-000-FT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the AT2-010-000-FT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AT2-010-000-FT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image AT1-010-000-SP AT1-010-000-FT AT1-005-000-FT AT2-005-000-FT AT2-010-000-FT
Part Number AT1-010-000-SP AT1-010-000-FT AT1-005-000-FT AT2-005-000-FT AT2-010-000-FT
Manufacturer NK Technologies NK Technologies NK Technologies NK Technologies NK Technologies
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
ForMeasuring AC AC AC AC AC
Current-Sensing 100A, 150A, 200A (Selectable) 100A, 150A, 200A (Selectable) 100A, 150A, 200A (Selectable) 100A, 150A, 200A (Selectable) 100A, 150A, 200A (Selectable)
NumberofChannels 1 1 1 1 1
Output Ratiometric, 0V ~ 10V Ratiometric, 0V ~ 10V Ratiometric, 0V ~ 10V Ratiometric, 0V ~ 10V Ratiometric, 0V ~ 10V
Sensitivity - - - - -
Frequency 50Hz ~ 60Hz 50Hz ~ 60Hz 50Hz ~ 60Hz 50Hz ~ 60Hz 50Hz ~ 60Hz
Linearity - - - - -
Accuracy ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Voltage-Supply - - - - -
ResponseTime 100ms 100ms 100ms 100ms 100ms
Current-Supply(Max) - - - - -
OperatingTemperature -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C -20°C ~ 50°C