NK Technologies AT2-010-000-SP
AT2-010-000-SP
Part No.:
AT2-010-000-SP
Manufacturer:
NK Technologies
Category:
Current Transducers
Package:
Module
Datasheet:
ShinYuaAT2-010-000-SP.pdf
Description:
AC TRANSDUCER 200 A, 0-10 VDC
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
ForMeasuring:
AC
SensorType:
Transformer w/Conditioning
Current-Sensing:
100A, 150A, 200A (Selectable)
NumberofChannels:
1
Output:
Ratiometric, 0V ~ 10V
Sensitivity:
Frequency:
50Hz ~ 60Hz
Linearity:
Accuracy:
±1%
Voltage-Supply:
ResponseTime:
100ms
Current-Supply(Max):
OperatingTemperature:
-20°C ~ 50°C