Microchip Technology AT49F512-55VU
AT49F512-55VU
Part No.:
AT49F512-55VU
Package:
32-TFSOP (0.488, 12.40mm Width)
Datasheet:
ShinYuaAT49F512-55VU.pdf
Description:
IC FLASH 512KBIT PARALLEL 32VSOP
MemorySize:
512Kb (64K x 8)
MemoryInterface:
Parallel
ClockFrequency:
WriteCycleTime-WordPage:
50µs
AccessTime:
55 ns
Voltage-Supply:
4.5V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TC)