Microchip Technology AT94K05AL-25AQI
AT94K05AL-25AQI
Part No.:
AT94K05AL-25AQI
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array) with Microcontrollers
Package:
100-TQFP
Datasheet:
ShinYuaAT94K05AL-25AQI.pdf
Description:
IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 100TQFP
  • Related Categories
Package/Case:
100-TQFP
Packaging:
Tray
Series:
FPSLIC®
ProductStatus:
Obsolete
CoreType:
8-Bit AVR
Speed:
25 MHz
Interface:
I²C, UART
ProgramSRAMBytes:
4K-16K
FPGASRAM:
2kb
EEPROMSize:
DataSRAMBytes:
4K ~ 16K
FPGACoreCells:
256
FPGAGates:
5K
FPGARegisters:
436
Voltage-Supply:
3V ~ 3.6V
MountingType:
Surface Mount
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C