LEM USA Inc. ATO-63-B333-D10/SP100
ATO-63-B333-D10/SP100
Part No.:
ATO-63-B333-D10/SP100
Manufacturer:
LEM USA Inc.
Category:
Current Sense Transformers
Package:
Datasheet:
ATO-63-B333-D10/SP100.pdf
Description:
SPLIT CORE CURRENT TRANSFORMER
Packaging:
Bulk
Series:
ATO
ProductStatus:
Obsolete
FrequencyRange:
50Hz ~ 60Hz
Type:
Non-Invasive (Split Core)
CurrentRating(Amps):
63 A
Inductance:
ET(Volt-Time):
TurnsRatio-Primary:Secondary:
CurrentRatio:
DCResistance(DCR):
Ratings:
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
1.319 L x 1.260 W (33.50mm x 32.00mm)
Height-Seated(Max):
1.791 (45.50mm)
Category:
Current Sense Transformers
Datasheet:
ShinYuaATO-63-B333-D10/SP100.pdf
1. How to order ATO-63-B333-D10/SP100 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the ATO-63-B333-D10/SP100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ATO-63-B333-D10/SP100?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ATO-10-B225-D10/SP3 ATO-75-B225-D16 ATO-63-B333-D10/SP100 ATO-63-B225-D10 ATO-50-B225-D10
Manufacturer LEM USA Inc. LEM USA Inc. LEM USA Inc. LEM USA Inc. LEM USA Inc.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series ATO ATO ATO ATO ATO
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
FrequencyRange 50Hz ~ 60Hz 50Hz ~ 60Hz 50Hz ~ 60Hz 50Hz ~ 60Hz 50Hz ~ 60Hz
CurrentRating(Amps) 63 A 63 A 63 A 63 A 63 A
Inductance - - - - -
ET(Volt-Time) - - - - -
CurrentRatio - - - - -
DCResistance(DCR) - - - - -
Ratings - - - - -
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Size/Dimension 1.319 L x 1.260 W (33.50mm x 32.00mm) 1.319 L x 1.260 W (33.50mm x 32.00mm) 1.319 L x 1.260 W (33.50mm x 32.00mm) 1.319 L x 1.260 W (33.50mm x 32.00mm) 1.319 L x 1.260 W (33.50mm x 32.00mm)
Height-Seated(Max) 1.791 (45.50mm) 1.791 (45.50mm) 1.791 (45.50mm) 1.791 (45.50mm) 1.791 (45.50mm)