Diodes Incorporated AZ39150S-3.3G1
AZ39150S-3.3G1
Part No.:
AZ39150S-3.3G1
Package:
TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Datasheet:
AZ39150S-3.3G1.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO263
  • Related Categories
Package/Case:
Voltage-Input(Max):
13.2V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.5V @ 1.5A
Current-Output:
1.5A
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)