Diodes Incorporated AZ39150T-3.3E1
AZ39150T-3.3E1
Part No.:
AZ39150T-3.3E1
Package:
TO-220-3
Datasheet:
AZ39150T-3.3E1.pdf
Description:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO220-3
  • Related Categories
Package/Case:
TO-220-3
Voltage-Input(Max):
13.2V
Voltage-Output(Min/Fixed):
3.3V
Voltage-Output(Max):
VoltageDropout(Max):
0.5V @ 1.5A
Current-Output:
1.5A
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)