EPCOS - TDK Electronics B37650C0106M062
B37650C0106M062
Part No.:
B37650C0106M062
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaB37650C0106M062.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X5R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
B37650C
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.106 (2.70mm)
LeadSpacing:
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYuaB37650C0106M062.pdf
1. How to order B37650C0106M062 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B37650C0106M062 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B37650C0106M062?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B37650C0106M062
Part Number B37650C0106M062
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
Package/Case 1210 (3225 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series B37650C
ProductStatus Obsolete
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage-Rated 25V
TemperatureCoefficient X5R
OperatingTemperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
FailureRate -
MountingType Surface Mount, MLCC
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) -
Thickness(Max) 0.106 (2.70mm)