EPCOS - TDK Electronics B37981F1472K000
B37981F1472K000
Part No.:
B37981F1472K000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB37981F1472K000.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B37981F
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.098 (2.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)