EPCOS - TDK Electronics B37981F5473K054
B37981F5473K054
Part No.:
B37981F5473K054
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB37981F5473K054.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
B37981F
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
FailureRate:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.098 (2.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYuaB37981F5473K054.pdf
1. How to order B37981F5473K054 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B37981F5473K054 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B37981F5473K054?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B37981F5333K000 B37981F5473K000 B37981F5333K054 B37981F5473K054 B37981F5103K054
Part Number B37981F5333K000 B37981F5473K000 B37981F5333K054 B37981F5473K054 B37981F5103K054
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Series B37981F B37981F B37981F B37981F B37981F
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 0.047 µF 0.047 µF 0.047 µF 0.047 µF 0.047 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 50V 50V 50V 50V 50V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Applications Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm) 0.197 (5.00mm)