EPCOS - TDK Electronics B37981M1681K000
B37981M1681K000
Part No.:
B37981M1681K000
Datasheet:
ShinYuaB37981M1681K000.pdf
Description:
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B37981M
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.098 (2.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Datasheet:
ShinYuaB37981M1681K000.pdf
1. How to order B37981M1681K000 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B37981M1681K000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B37981M1681K000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B37981M1681K000 B37981M1102K000 B37981M1152K000 B37981M1222K000 B37981M1332K000
Part Number B37981M1681K000 B37981M1102K000 B37981M1152K000 B37981M1222K000 B37981M1332K000
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series B37981M B37981M B37981M B37981M B37981M
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 680 pF 680 pF 680 pF 680 pF 680 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 100V 100V 100V 100V 100V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Applications Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)