EPCOS - TDK Electronics B37981M1681K054
B37981M1681K054
Part No.:
B37981M1681K054
Datasheet:
ShinYuaB37981M1681K054.pdf
Description:
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
B37981M
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.098 (2.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)