EPCOS - TDK Electronics B37981M5472K054
B37981M5472K054
Part No.:
B37981M5472K054
Datasheet:
ShinYuaB37981M5472K054.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
B37981M
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.098 (2.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)