EPCOS - TDK Electronics B37982N5103M054
B37982N5103M054
Part No.:
B37982N5103M054
Datasheet:
ShinYuaB37982N5103M054.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
B37982N
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
Z5U
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.098 (2.50mm)
Thickness(Max):
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Datasheet:
ShinYuaB37982N5103M054.pdf
1. How to order B37982N5103M054 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B37982N5103M054 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B37982N5103M054?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B37982N5104M000 B37982N5103M000 B37982N5223M000 B37982N5473M000 B37982N5103M054
Part Number B37982N5104M000 B37982N5103M000 B37982N5223M000 B37982N5473M000 B37982N5103M054
Package/Case Radial Radial Radial Radial Radial
Series B37982N B37982N B37982N B37982N B37982N
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 50V 50V 50V 50V 50V
TemperatureCoefficient Z5U Z5U Z5U Z5U Z5U
OperatingTemperature -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm) 0.217 L x 0.197 W (5.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm) 0.098 (2.50mm)