EPCOS - TDK Electronics B41044A8226M
B41044A8226M
Part No.:
B41044A8226M
Datasheet:
ShinYuaB41044A8226M.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL
Series:
B41044
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
190 mA @ 100 kHz
Impedance:
600 mOhms
LeadSpacing:
0.098 (2.50mm)
Size/Dimension:
0.248 Dia (6.30mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)