EPCOS - TDK Electronics B41044A8687M
B41044A8687M
Part No.:
B41044A8687M
Datasheet:
ShinYuaB41044A8687M.pdf
Description:
CAP ALUM 680UF 20% 63V RADIAL
Series:
B41044
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
1.843 A @ 100 kHz
Impedance:
43 mOhms
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.630 Dia (16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)