EPCOS - TDK Electronics B41044A9335M
B41044A9335M
Part No.:
B41044A9335M
Datasheet:
ShinYuaB41044A9335M.pdf
Description:
CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
64 mA @ 100 kHz
Impedance:
2.5 mOhms
LeadSpacing:
0.079 (2.00mm)
Size/Dimension:
0.197 Dia (5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)