EPCOS - TDK Electronics B41044A9336M
B41044A9336M
Part No.:
B41044A9336M
Datasheet:
ShinYuaB41044A9336M.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 100V RADIAL
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
5000 Hrs @ 105°C
RippleCurrent@HighFrequency:
319 mA @ 100 kHz
Impedance:
400 mOhms
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)