EPCOS - TDK Electronics B41694A5477Q7
B41694A5477Q7
Part No.:
B41694A5477Q7
Datasheet:
ShinYuaB41694A5477Q7.pdf
Description:
CAP ALUM 470UF 25V AXIAL
Packaging:
Tray
Series:
B41694
Capacitance:
470 µF
Tolerance:
-10%, +30%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
160mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp:
3000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
RippleCurrent@HighFrequency:
2.35 A @ 10 kHz
Impedance:
60 mOhms
LeadSpacing:
Size/Dimension:
0.551 Dia x 0.984 L (14.00mm x 25.00mm)
Height-Seated(Max):
SurfaceMountLandSize:
MountingType:
Through Hole
Datasheet:
ShinYuaB41694A5477Q7.pdf
1. How to order B41694A5477Q7 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B41694A5477Q7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B41694A5477Q7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of B41694A5477Q7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B41694A5477Q7 B41694A5108Q7 B41694A5108Q9 B41694A5158Q7 B41694A5188Q7
Part Number B41694A5477Q7 B41694A5108Q7 B41694A5108Q9 B41694A5158Q7 B41694A5188Q7
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series B41694 B41694 B41694 B41694 B41694
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 470 µF 470 µF 470 µF 470 µF 470 µF
Tolerance -10%, +30% -10%, +30% -10%, +30% -10%, +30% -10%, +30%
Voltage-Rated 25 V 25 V 25 V 25 V 25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 160mOhm @ 100Hz 160mOhm @ 100Hz 160mOhm @ 100Hz 160mOhm @ 100Hz 160mOhm @ 100Hz
Lifetime@Temp 3000 Hrs @ 125°C 3000 Hrs @ 125°C 3000 Hrs @ 125°C 3000 Hrs @ 125°C 3000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings - - - - -
Applications Automotive Automotive Automotive Automotive Automotive
RippleCurrent@HighFrequency 2.35 A @ 10 kHz 2.35 A @ 10 kHz 2.35 A @ 10 kHz 2.35 A @ 10 kHz 2.35 A @ 10 kHz
Impedance 60 mOhms 60 mOhms 60 mOhms 60 mOhms 60 mOhms
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.551 Dia x 0.984 L (14.00mm x 25.00mm) 0.551 Dia x 0.984 L (14.00mm x 25.00mm) 0.551 Dia x 0.984 L (14.00mm x 25.00mm) 0.551 Dia x 0.984 L (14.00mm x 25.00mm) 0.551 Dia x 0.984 L (14.00mm x 25.00mm)