EPCOS - TDK Electronics B41827A5226M
B41827A5226M
Part No.:
B41827A5226M
Datasheet:
ShinYuaB41827A5226M.pdf
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B41827
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Height-Seated(Max):
SurfaceMountLandSize:
MountingType:
Through Hole
Datasheet:
ShinYuaB41827A5226M.pdf
1. How to order B41827A5226M on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B41827A5226M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B41827A5226M?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of B41827A5226M.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B41827A5108M B41827A5158M B41827A5226M B41827A5227M B41827A8108M
Part Number B41827A5108M B41827A5158M B41827A5226M B41827A5227M B41827A8108M
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series B41827 B41827 B41827 B41827 B41827
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 22 µF 22 µF 22 µF 22 µF 22 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 25 V 25 V 25 V 25 V 25 V
Lifetime@Temp 2000 Hrs @ 85°C 2000 Hrs @ 85°C 2000 Hrs @ 85°C 2000 Hrs @ 85°C 2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C