EPCOS - TDK Electronics B41827A8227M
B41827A8227M
Part No.:
B41827A8227M
Datasheet:
ShinYuaB41827A8227M.pdf
Description:
CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B41827
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
63 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
RippleCurrent@LowFrequency:
475 mA @ 120 Hz
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)