EPCOS - TDK Electronics B82111B0000C020
B82111B0000C020
Part No.:
B82111B0000C020
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaB82111B0000C020.pdf
Description:
FIXED IND 20UH 3A 54 MOHM TH
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
B82111B
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
20 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
3 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
54mOhm
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
125MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaB82111B0000C020.pdf
1. How to order B82111B0000C020 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82111B0000C020 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82111B0000C020?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B82111B0000C011 B82111B0000C020 B82111B0000C022 B82111B0000C024 B82111B0000C021
Part Number B82111B0000C011 B82111B0000C020 B82111B0000C022 B82111B0000C024 B82111B0000C021
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series B82111B B82111B B82111B B82111B B82111B
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 20 µH 20 µH 20 µH 20 µH 20 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 3 A 3 A 3 A 3 A 3 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 54mOhm 54mOhm 54mOhm 54mOhm 54mOhm
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 125MHz 125MHz 125MHz 125MHz 125MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz