EPCOS - TDK Electronics B82472D6103M000
B82472D6103M000
Part No.:
B82472D6103M000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Arrays, Signal Transformers
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaB82472D6103M000.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 2.3A 105 MOHM SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
B82472D6
ProductStatus:
Active
NumberofCoils:
2
Inductance-ConnectedInParallel:
10 µH
Inductance-ConnectedInSeries:
40 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating-Parallel:
CurrentRating-Series:
2.3 A
CurrentSaturation-Parallel:
3.75 A
CurrentSaturation-Series:
1.875 A
DCResistance(DCR)-Parallel:
52.5mOhm Max
DCResistance(DCR)-Series:
210mOhm Max
Shielding:
Shielded
Ratings:
AEC-Q200
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Nonstandard
Category:
Arrays, Signal Transformers
Datasheet:
ShinYuaB82472D6103M000.pdf
1. How to order B82472D6103M000 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82472D6103M000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82472D6103M000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B82472D6333M000 B82472D6103M000 B82472D6682M000 B82472D6153M000 B82472D6473M000
Part Number B82472D6333M000 B82472D6103M000 B82472D6682M000 B82472D6153M000 B82472D6473M000
Series B82472D6 B82472D6 B82472D6 B82472D6 B82472D6
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofCoils 2 2 2 2 2
Inductance-ConnectedInParallel 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Inductance-ConnectedInSeries 40 µH 40 µH 40 µH 40 µH 40 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating-Series 2.3 A 2.3 A 2.3 A 2.3 A 2.3 A
CurrentSaturation-Parallel 3.75 A 3.75 A 3.75 A 3.75 A 3.75 A
CurrentSaturation-Series 1.875 A 1.875 A 1.875 A 1.875 A 1.875 A
DCResistance(DCR)-Parallel 52.5mOhm Max 52.5mOhm Max 52.5mOhm Max 52.5mOhm Max 52.5mOhm Max
DCResistance(DCR)-Series 210mOhm Max 210mOhm Max 210mOhm Max 210mOhm Max 210mOhm Max
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C