EPCOS - TDK Electronics B82477D4473M900
B82477D4473M900
Part No.:
B82477D4473M900
Datasheet:
ShinYuaB82477D4473M900.pdf
Description:
FIXED IND 47UH 2.44A 145 MOHM
Series:
B82477D4*M900
Inductance-ConnectedInParallel:
47 µH
Inductance-ConnectedInSeries:
188 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating-Parallel:
CurrentRating-Series:
2.44 A
CurrentSaturation-Parallel:
3.3 A
CurrentSaturation-Series:
1.65 A
DCResistance(DCR)-Parallel:
72.5mOhm Max
DCResistance(DCR)-Series:
290mOhm Max
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Datasheet:
ShinYuaB82477D4473M900.pdf
1. How to order B82477D4473M900 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82477D4473M900 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82477D4473M900?
Image B82477D4103M900 B82477D4104M900 B82477D4473M900 B82477D4683M900 B82477D4202M900
Part Number B82477D4103M900 B82477D4104M900 B82477D4473M900 B82477D4683M900 B82477D4202M900
Series B82477D4*M900 B82477D4*M900 B82477D4*M900 B82477D4*M900 B82477D4*M900
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofCoils 2 2 2 2 2
Inductance-ConnectedInParallel 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH 47 µH
Inductance-ConnectedInSeries 188 µH 188 µH 188 µH 188 µH 188 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating-Series 2.44 A 2.44 A 2.44 A 2.44 A 2.44 A
CurrentSaturation-Parallel 3.3 A 3.3 A 3.3 A 3.3 A 3.3 A
CurrentSaturation-Series 1.65 A 1.65 A 1.65 A 1.65 A 1.65 A
DCResistance(DCR)-Parallel 72.5mOhm Max 72.5mOhm Max 72.5mOhm Max 72.5mOhm Max 72.5mOhm Max
DCResistance(DCR)-Series 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max 290mOhm Max
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C