EPCOS - TDK Electronics B82503UE1
B82503UE1
Part No.:
B82503UE1
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaB82503UE1.pdf
Description:
CMC 25UH 15A 2LN TH
Packaging:
Tray
Series:
B82503
ProductStatus:
Obsolete
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
25 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
15A
DCResistance(DCR)(Max):
15mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
450V
VoltageRating-AC:
400V
OperatingTemperature:
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
2.283 L x 0.906 W (58.00mm x 23.00mm)
Height(Max):
1.130 (28.70mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaB82503UE1.pdf
1. How to order B82503UE1 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82503UE1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82503UE1?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of B82503UE1.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as B82503UE1 pin diagram, B82503UE1 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B82503UE1 B82503UE3 B82503UE4
Part Number B82503UE1 B82503UE3 B82503UE4
Manufacturer EPCOS - TDK Electronics EPCOS - TDK Electronics EPCOS - TDK Electronics
Packaging Tray Tray Tray
Series B82503 B82503 B82503
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete
FilterType Power Line Power Line Power Line
NumberofLines 2 2 2
Impedance@Frequency - - -
Inductance@Frequency 25 µH @ 100 kHz 25 µH @ 100 kHz 25 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max) 15A 15A 15A
DCResistance(DCR)(Max) 15mOhm (Typ) 15mOhm (Typ) 15mOhm (Typ)
VoltageRating-DC 450V 450V 450V
VoltageRating-AC 400V 400V 400V
OperatingTemperature - - -
Ratings - - -
ApprovalAgency - - -
Features - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 2.283 L x 0.906 W (58.00mm x 23.00mm) 2.283 L x 0.906 W (58.00mm x 23.00mm) 2.283 L x 0.906 W (58.00mm x 23.00mm)
Height(Max) 1.130 (28.70mm) 1.130 (28.70mm) 1.130 (28.70mm)