EPCOS - TDK Electronics B82523TE13
B82523TE13
Part No.:
B82523TE13
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaB82523TE13.pdf
Description:
CMC 82UH 6A 2LN TH
Packaging:
Tray
Series:
B82523
ProductStatus:
Obsolete
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
82 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max):
6A
DCResistance(DCR)(Max):
50mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
450V
VoltageRating-AC:
400V
OperatingTemperature:
Ratings:
ApprovalAgency:
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.969 L x 0.886 W (50.00mm x 22.50mm)
Height(Max):
0.512 (13.00mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaB82523TE13.pdf
1. How to order B82523TE13 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82523TE13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82523TE13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of B82523TE13.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as B82523TE13 pin diagram, B82523TE13 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B82523TE10 B82523TE12 B82523TE13 B82523TE14 B82523TE5
Part Number B82523TE10 B82523TE12 B82523TE13 B82523TE14 B82523TE5
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series B82523 B82523 B82523 B82523 B82523
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
FilterType Power Line Power Line Power Line Power Line Power Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency - - - - -
Inductance@Frequency 82 µH @ 100 kHz 82 µH @ 100 kHz 82 µH @ 100 kHz 82 µH @ 100 kHz 82 µH @ 100 kHz
CurrentRating(Max) 6A 6A 6A 6A 6A
DCResistance(DCR)(Max) 50mOhm (Typ) 50mOhm (Typ) 50mOhm (Typ) 50mOhm (Typ) 50mOhm (Typ)
VoltageRating-DC 450V 450V 450V 450V 450V
VoltageRating-AC 400V 400V 400V 400V 400V
OperatingTemperature - - - - -
Ratings - - - - -
ApprovalAgency - - - - -
Features - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.969 L x 0.886 W (50.00mm x 22.50mm) 1.969 L x 0.886 W (50.00mm x 22.50mm) 1.969 L x 0.886 W (50.00mm x 22.50mm) 1.969 L x 0.886 W (50.00mm x 22.50mm) 1.969 L x 0.886 W (50.00mm x 22.50mm)
Height(Max) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm) 0.512 (13.00mm)