EPCOS - TDK Electronics B82559B2152A027
B82559B2152A027
Part No.:
B82559B2152A027
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaB82559B2152A027.pdf
Description:
FIXED IND 1.5UH 52.5A 0.46 MOHM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Series:
ERU27 - Flat Wire Inductor
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
52.5 A
Current-Saturation(Isat):
67A
DCResistance(DCR):
0.46mOhm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test:
100 kHz
Datasheet:
ShinYuaB82559B2152A027.pdf
1. How to order B82559B2152A027 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82559B2152A027 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82559B2152A027?
Image B82559B2152A027 B82559B7103A027 B82559B4332A027 B82559B6682A027 B82559B7153A027
Part Number B82559B2152A027 B82559B7103A027 B82559B4332A027 B82559B6682A027 B82559B7153A027
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH 1.5 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 52.5 A 52.5 A 52.5 A 52.5 A 52.5 A
Current-Saturation(Isat) 67A 67A 67A 67A 67A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 0.46mOhm 0.46mOhm 0.46mOhm 0.46mOhm 0.46mOhm
OperatingTemperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz