EPCOS - TDK Electronics B82727E6403A040
B82727E6403A040
Part No.:
B82727E6403A040
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaB82727E6403A040.pdf
Description:
CMC 1.5MH 40A 2LN TH
Packaging:
Tray
Series:
B82727
ProductStatus:
Active
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
1.5 mH @ 10 kHz
CurrentRating(Max):
40A
DCResistance(DCR)(Max):
1.7mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
VoltageRating-AC:
600V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
ApprovalAgency:
UR
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
2.559 L x 1.378 W (65.00mm x 35.00mm)
Height(Max):
2.402 (61.00mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaB82727E6403A040.pdf
1. How to order B82727E6403A040 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82727E6403A040 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82727E6403A040?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B82727E6503A040 B82727E6403A040 B82727E6223A040 B82727E6243A040 B82727E6443A040
Part Number B82727E6503A040 B82727E6403A040 B82727E6223A040 B82727E6243A040 B82727E6443A040
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series B82727 B82727 B82727 B82727 B82727
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Power Line Power Line Power Line Power Line Power Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency - - - - -
Inductance@Frequency 1.5 mH @ 10 kHz 1.5 mH @ 10 kHz 1.5 mH @ 10 kHz 1.5 mH @ 10 kHz 1.5 mH @ 10 kHz
CurrentRating(Max) 40A 40A 40A 40A 40A
DCResistance(DCR)(Max) 1.7mOhm (Typ) 1.7mOhm (Typ) 1.7mOhm (Typ) 1.7mOhm (Typ) 1.7mOhm (Typ)
VoltageRating-DC 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
VoltageRating-AC 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
ApprovalAgency UR UR UR UR UR
Features - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 2.559 L x 1.378 W (65.00mm x 35.00mm) 2.559 L x 1.378 W (65.00mm x 35.00mm) 2.559 L x 1.378 W (65.00mm x 35.00mm) 2.559 L x 1.378 W (65.00mm x 35.00mm) 2.559 L x 1.378 W (65.00mm x 35.00mm)
Height(Max) 2.402 (61.00mm) 2.402 (61.00mm) 2.402 (61.00mm) 2.402 (61.00mm) 2.402 (61.00mm)