EPCOS - TDK Electronics B82731M2901A030
B82731M2901A030
Part No.:
B82731M2901A030
Category:
Common Mode Chokes
Package:
Datasheet:
ShinYuaB82731M2901A030.pdf
Description:
CMC 15MH 900MA 2LN TH
Packaging:
Tray
Series:
B82731
ProductStatus:
Active
FilterType:
Power Line
NumberofLines:
2
Impedance@Frequency:
Inductance@Frequency:
15 mH @ 10 kHz
CurrentRating(Max):
900mA
DCResistance(DCR)(Max):
600mOhm (Typ)
VoltageRating-DC:
VoltageRating-AC:
250V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 125°C
Ratings:
ApprovalAgency:
ENEC, UR, VDE
Features:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.827 L x 0.591 W (21.00mm x 15.00mm)
Height(Max):
0.807 (20.50mm)
Category:
Common Mode Chokes
Datasheet:
ShinYuaB82731M2901A030.pdf
1. How to order B82731M2901A030 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the B82731M2901A030 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of B82731M2901A030?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image B82731M2901A030 B82731M2801A030 B82731H2501A030 B82731H2351A030 B82731T2132A020
Part Number B82731M2901A030 B82731M2801A030 B82731H2501A030 B82731H2351A030 B82731T2132A020
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series B82731 B82731 B82731 B82731 B82731
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Power Line Power Line Power Line Power Line Power Line
NumberofLines 2 2 2 2 2
Impedance@Frequency - - - - -
Inductance@Frequency 15 mH @ 10 kHz 15 mH @ 10 kHz 15 mH @ 10 kHz 15 mH @ 10 kHz 15 mH @ 10 kHz
CurrentRating(Max) 900mA 900mA 900mA 900mA 900mA
DCResistance(DCR)(Max) 600mOhm (Typ) 600mOhm (Typ) 600mOhm (Typ) 600mOhm (Typ) 600mOhm (Typ)
VoltageRating-DC - - - - -
VoltageRating-AC 250V 250V 250V 250V 250V
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
ApprovalAgency ENEC, UR, VDE ENEC, UR, VDE ENEC, UR, VDE ENEC, UR, VDE ENEC, UR, VDE
Features - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.827 L x 0.591 W (21.00mm x 15.00mm) 0.827 L x 0.591 W (21.00mm x 15.00mm) 0.827 L x 0.591 W (21.00mm x 15.00mm) 0.827 L x 0.591 W (21.00mm x 15.00mm) 0.827 L x 0.591 W (21.00mm x 15.00mm)
Height(Max) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm) 0.807 (20.50mm)