Infineon Technologies BAS12507WE6327HTSA1
BAS12507WE6327HTSA1
Part No.:
BAS12507WE6327HTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
ShinYuaBAS12507WE6327HTSA1.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 25V SOT343
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
DiodeConfiguration:
2 Independent
DiodeType:
Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
25 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
100mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
950 mV @ 35 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr):
Current-ReverseLeakage@Vr:
150 nA @ 25 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C (Max)