Infineon Technologies BAS4006WE6327HTSA1
BAS4006WE6327HTSA1
Part No.:
BAS4006WE6327HTSA1
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
ShinYuaBAS4006WE6327HTSA1.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Anode
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
40 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
120mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1 V @ 40 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr):
100 ps
Current-ReverseLeakage@Vr:
1 µA @ 30 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C (Max)