Infineon Technologies BAS4007WH6327
BAS4007WH6327
Part No.:
BAS4007WH6327
Package:
SC-82A, SOT-343
Datasheet:
ShinYuaBAS4007WH6327.pdf
Description:
SCHOTTKY DIODE
Packaging:
Bulk
DiodeConfiguration:
2 Independent
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
40 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
120mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1 V @ 40 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr):
Current-ReverseLeakage@Vr:
1 µA @ 30 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C