Infineon Technologies BAS7004SH6727XTSA1
BAS7004SH6727XTSA1
Part No.:
BAS7004SH6727XTSA1
Package:
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
ShinYuaBAS7004SH6727XTSA1.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
DiodeConfiguration:
2 Pair Series Connection
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
70 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
70mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current-ReverseLeakage@Vr:
100 nA @ 50 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C (Max)