Infineon Technologies BAS70-04WE6327
BAS70-04WE6327
Part No.:
BAS70-04WE6327
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
ShinYuaBAS70-04WE6327.pdf
Description:
SCHOTTKY DIODE
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeConfiguration:
1 Pair Series Connection
DiodeType:
Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
70 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
70mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr):
100 ps
Current-ReverseLeakage@Vr:
100 nA @ 50 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C