Infineon Technologies BAS70-06E6433
BAS70-06E6433
Part No.:
BAS70-06E6433
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
ShinYuaBAS70-06E6433.pdf
Description:
SCHOTTKY DIODE - HIGH SPEED SWIT
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Anode
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
70 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
70mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current-ReverseLeakage@Vr:
100 nA @ 50 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C