Diodes Incorporated BAS70BRW-7
BAS70BRW-7
Part No.:
BAS70BRW-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
ShinYuaBAS70BRW-7.pdf
Description:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT363
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
DiodeConfiguration:
2 Pair Series Connection
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
70 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
70mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1 V @ 15 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr):
5 ns
Current-ReverseLeakage@Vr:
100 nA @ 50 V
OperatingTemperature-Junction:
-55°C ~ 125°C