Infineon Technologies BAV70E6433HTMA1
BAV70E6433HTMA1
Part No.:
BAV70E6433HTMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
ShinYuaBAV70E6433HTMA1.pdf
Description:
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT23
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Not For New Designs
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Cathode
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
80 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
200mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1.25 V @ 150 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr):
4 ns
Current-ReverseLeakage@Vr:
150 nA @ 70 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C (Max)