Infineon Technologies BAV70E6767
BAV70E6767
Part No.:
BAV70E6767
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
ShinYuaBAV70E6767.pdf
Description:
GENERAL PURPOSE HIGH SPEED SWITC
Packaging:
Bulk
Series:
Automotive, AEC-Q101
ProductStatus:
Active
DiodeConfiguration:
1 Pair Common Cathode
DiodeType:
Standard
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
80 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
200mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1.25 V @ 150 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr):
4 ns
Current-ReverseLeakage@Vr:
150 nA @ 70 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C