Infineon Technologies BAV70SE6327BTSA1
BAV70SE6327BTSA1
Part No.:
BAV70SE6327BTSA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
ShinYuaBAV70SE6327BTSA1.pdf
Description:
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT363
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
DiodeConfiguration:
2 Pair Common Cathode
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
80 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
200mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1.25 V @ 150 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr):
4 ns
Current-ReverseLeakage@Vr:
150 nA @ 70 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C (Max)