Infineon Technologies BAV70UE6327
BAV70UE6327
Part No.:
BAV70UE6327
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Diodes - Rectifiers - Arrays
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
ShinYuaBAV70UE6327.pdf
Description:
HIGH SPEED SWITCHING DIODE
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
DiodeConfiguration:
2 Pair Common Cathode
DiodeType:
Standard
Voltage-DCReverse(Vr)(Max):
80 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode):
200mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
1.25 V @ 150 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr):
4 ns
Current-ReverseLeakage@Vr:
150 nA @ 70 V
OperatingTemperature-Junction:
150°C (Max)