Advantech Corp BB-SMI6B-12-4-P5
BB-SMI6B-12-4-P5
Part No.:
BB-SMI6B-12-4-P5
Manufacturer:
Advantech Corp
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Package:
Datasheet:
BB-SMI6B-12-4-P5.pdf
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
RegionUtilized:
International
Form:
Wall Mount (Class II)
InputType:
Multi-Blade (Included)
Voltage-Input:
90 ~ 264 VAC
Voltage-Output:
12V
Current-Output(Max):
500mA
Power(Watts):
6 W
NoLoadPowerConsumption:
75mW (Max)
Polarization:
Positive Center
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Level VI, CoC Tier 2
OperatingTemperature:
0°C ~ 40°C
OutputConnector:
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
CordLength:
60.2 (1.50m)
InputConnector:
Multi-Blade
Features:
Size/Dimension:
1.85 L x 1.36 W x 1.04 H (47.0mm x 34.5mm x 26.5mm)
ApprovalAgency:
CCC, CE, cULus, GS, PSE, RCM
Category:
AC DC Desktop, Wall Adapters
Datasheet:
ShinYuaBB-SMI6B-12-4-P5.pdf
1. How to order BB-SMI6B-12-4-P5 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BB-SMI6B-12-4-P5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BB-SMI6B-12-4-P5?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RPS-V2-WR2-1 RPS-V2-WR2-2 RPS-V2-WR2-3 RPS-V2-WR2-4 BB-SMI6B-12-4-P5
Part Number RPS-V2-WR2-1 RPS-V2-WR2-2 RPS-V2-WR2-3 RPS-V2-WR2-4 BB-SMI6B-12-4-P5
Manufacturer Advantech Corp Advantech Corp Advantech Corp Advantech Corp Advantech Corp
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
RegionUtilized International International International International International
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 12V 12V 12V 12V 12V
Current-Output(Max) 500mA 500mA 500mA 500mA 500mA
Power(Watts) 6 W 6 W 6 W 6 W 6 W
NoLoadPowerConsumption 75mW (Max) 75mW (Max) 75mW (Max) 75mW (Max) 75mW (Max)
Polarization Positive Center Positive Center Positive Center Positive Center Positive Center
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
OperatingTemperature 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C
OutputConnector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
CordLength 60.2 (1.50m) 60.2 (1.50m) 60.2 (1.50m) 60.2 (1.50m) 60.2 (1.50m)
InputConnector Multi-Blade Multi-Blade Multi-Blade Multi-Blade Multi-Blade
Features - - - - -
Size/Dimension 1.85 L x 1.36 W x 1.04 H (47.0mm x 34.5mm x 26.5mm) 1.85 L x 1.36 W x 1.04 H (47.0mm x 34.5mm x 26.5mm) 1.85 L x 1.36 W x 1.04 H (47.0mm x 34.5mm x 26.5mm) 1.85 L x 1.36 W x 1.04 H (47.0mm x 34.5mm x 26.5mm) 1.85 L x 1.36 W x 1.04 H (47.0mm x 34.5mm x 26.5mm)