GCT BF065-76-A-2-N-D
BF065-76-A-2-N-D
Part No.:
BF065-76-A-2-N-D
Datasheet:
ShinYuaBF065-76-A-2-N-D.pdf
Description:
76W, 2MM PITCH SOCKET, DIL, TH
NumberofPositions:
76
Pitch-Mating:
0.079 (2.00mm)
RowSpacing-Mating:
0.079 (2.00mm)
InsulationHeight:
0.169 (4.30mm)
ContactLength-Post:
0.118 (3.00mm)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
MaterialFlammabilityRating:
-40°C ~ 105°C