BDNC (HOLDING) LIMITED BFC-D45-7-32-012
BFC-D45-7-32-012
Part No.:
BFC-D45-7-32-012
Manufacturer:
BDNC (HOLDING) LIMITED
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaBFC-D45-7-32-012.pdf
Description:
SPEAKER HEADP 40MM 32OHM
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
10 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
Impedance:
32 Ohms
Efficiency-dBA:
113.00
Efficiency-Testing:
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
40 mW
Power-Max:
100 mW
PortLocation:
Top
Shape:
Round
Material-Cone:
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
1.575 Dia (40.00mm)
Category:
Speakers
Datasheet:
ShinYuaBFC-D45-7-32-012.pdf
1. How to order BFC-D45-7-32-012 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BFC-D45-7-32-012 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BFC-D45-7-32-012?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BFC-D45-7-32-012 BGC-D40-22-4-002 BGF-46166-18-4-003 BFC-D40-22-1-002 BFC-4448-24-4-006
Part Number BFC-D45-7-32-012 BGC-D40-22-4-002 BGF-46166-18-4-003 BFC-D40-22-1-002 BFC-4448-24-4-006
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Technology Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
Type General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FrequencyRange 10 Hz ~ 20 kHz 10 Hz ~ 20 kHz 10 Hz ~ 20 kHz 10 Hz ~ 20 kHz 10 Hz ~ 20 kHz
Impedance 32 Ohms 32 Ohms 32 Ohms 32 Ohms 32 Ohms
Efficiency-dBA 113.00 113.00 113.00 113.00 113.00
Efficiency-Testing - - - - -
Power-Rated 40 mW 40 mW 40 mW 40 mW 40 mW
Power-Max 100 mW 100 mW 100 mW 100 mW 100 mW
PortLocation Top Top Top Top Top
Shape Round Round Round Round Round
Material-Cone - - - - -
Material-Magnet Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B Nd-Fe-B
IngressProtection - - - - -
Ratings - - - - -
Termination Solder Pads Solder Pads Solder Pads Solder Pads Solder Pads
Size/Dimension 1.575 Dia (40.00mm) 1.575 Dia (40.00mm) 1.575 Dia (40.00mm) 1.575 Dia (40.00mm) 1.575 Dia (40.00mm)