BLA ETECH, EMV EMC BL2020B-16-F
BL2020B-16-F
Part No.:
BL2020B-16-F
Manufacturer:
BLA ETECH, EMV EMC
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaBL2020B-16-F.pdf
Description:
SINGLE PHASE EMC/EMI LINE FILTER
Packaging:
Box
Series:
BL2020
ProductStatus:
Active
FilterType:
Single Phase
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
250V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
16 A
Frequency-Operating:
DC ~ 400Hz
Applications:
Medical
ApprovalAgency:
CE, cURus
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Quick Connect
Category:
Power Line Filter Modules
Datasheet:
ShinYuaBL2020B-16-F.pdf
1. How to order BL2020B-16-F on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BL2020B-16-F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BL2020B-16-F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BL2020B-16-F.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BL2020-6-F BL2020B-3-F BL2020B-12-F BL2020-16-F BL2020B-16-F
Part Number BL2020-6-F BL2020B-3-F BL2020B-12-F BL2020-16-F BL2020B-16-F
Packaging Box Box Box Box Box
Series BL2020 BL2020 BL2020 BL2020 BL2020
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase Single Phase
Configuration Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage Single Stage
Voltage-RatedDC - - - - -
Voltage-RatedAC 250V 250V 250V 250V 250V
Current 16 A 16 A 16 A 16 A 16 A
Frequency-Operating DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz DC ~ 400Hz
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
ApprovalAgency CE, cURus CE, cURus CE, cURus CE, cURus CE, cURus
OperatingTemperature -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C