BLA ETECH, EMV EMC BL358-16-T
BL358-16-T
Part No.:
BL358-16-T
Manufacturer:
BLA ETECH, EMV EMC
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaBL358-16-T.pdf
Description:
EMC/RFI Filter for Three-phase S
Packaging:
Bulk
Series:
BL358
ProductStatus:
Active
FilterType:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
120 V
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
250 V
Current:
16 A
Frequency-Operating:
50Hz ~ 60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
CE
OperatingTemperature:
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Terminal Block, Threaded Post (M5)
Category:
Power Line Filter Modules
Datasheet:
ShinYuaBL358-16-T.pdf
1. How to order BL358-16-T on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BL358-16-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BL358-16-T?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BL358-16-T.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as BL358-16-T pin diagram, BL358-16-T datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BL358-16-T
Part Number BL358-16-T
Manufacturer BLA ETECH, EMV EMC
Packaging Bulk
Series BL358
ProductStatus Active
FilterType Three Phase (Delta)
Configuration Single Stage
Voltage-RatedDC -
Voltage-RatedAC -
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral) 120 V
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase) 250 V
Current 16 A
Frequency-Operating 50Hz ~ 60Hz